(Mo - Fr: 8:00 - 17:00)info@cdrmarket.eu

Skenery dokážou zefektivnit činnost firmy. Stačí si jen správně vybrat

Skenery od svého uvedení na trh urazily pořádný kus cesty. V portfoliu skenerů tak dnes najdeme jednoduchá ruční zařízení určená ke čtení čárových kódů i špičkové 3D skenery, které dokáží bez zaváhání skenovat a převést do digitální podoby reálné trojrozměrné objekty, včetně staveb. Problémem však nemusí být ani skenování zemského reliéfu.

Zmíněné 3D skenery se sice těší stále větší popularitě, ale v praxi se přece jen častěji setkáváme se skenery, které jsou součástí domácích multifunkčních tiskáren. Prodávají se však i jako samostatná zařízení a dají se koupit i jako klasické příslušenství k počítači. Tyto skenery nabízí široké možnosti uplatnění. Najdeme je v kancelářích, ve fotoateliéru nebo v grafických studiích. Skenovat dokážou dokumenty se standardní velikostí A4, ale k dispozici jsou i skenery s možností skenování dokumentů s formátem A3.

Zvláštní kapitolu představují filmové skenery, které mohou skenovat diapozitivy nebo filmy. Karty, fotografie, články a brožury vám zase pomohou naskenovat ruční skenery, pokud potřebujete skenovat předlohy najednou z obou stran, můžete si vybrat zařízení, která jsou schopna oboustranného, ​​prakticky bezobslužného skenování dokumentů.

Plochý, průtahový nebo ruční skener?

Ruční skenery jsou v současnosti na ústupu, protože výsledky skenování nejsou vždy optimální a skenování může být navíc pro někoho komplikované. K nejznámějším a zároveň i nejvíce používaným skenerům, co se týče konstrukce, patří ploché nebo průtahové skenery.

Ploché skenery disponují skleněnou plochou, na kterou se kladou dokumenty, víko skeneru se přiklopí a pohyblivá snímací zařízení pod prosklenou plochou řádek po řádku naskenují dokument. Naopak průtahové skenery využívají k digitalizaci předloh statický snímač, takže skenerem prochází samotný dokument.

Skenery šetří čas a v konečném důsledku i peníze

Obrovskou výhodou průtahových skenerů je zejména zmiňovaná možnost oboustranného skenování. Firmy a společnosti totiž ve větší míře využívají duplexní tisk, který je ohleduplnější k životnímu prostředí a firmám šetří nemalé finanční prostředky. Ty se však dají ušetřit i oboustranným skenováním.

Zatímco při skenování oboustranně potištěných listů papíru musí zaměstnanci papíry otáčet po jednom a u skenování stráví zbytečné množství pracovního času, který by jinak mohli využít k plnění pracovních úloh, u vybraných modelů skenerů s oboustranným skenováním stačí do zásobníku vložit dokumenty a počkat, než je zařízení z obou stran naskenuje.

Skenery BROTHER a EPSON patří ke špičce

Atraktivní zařízení s oboustranným skenováním dokumentů výborně reprezentuje skener BROTHER ADS-2800W DUALSKEN s barevným, dotykovým, 9,3 cm velkým LCD displejem, který je vybaven automatickým podavačem dokumentů s kapacitou 50 listů ve formátu A4. Skener dostal do vínku rozlišení skenování 600 x 600 DPI, interpolované rozlišení dosahuje hodnoty 1 200 x 1 200 DPI. Zařízení nabízí 24 naskenovaných stránek za minutu, dokáže se tak klidně uplatnit i v pracovně přetížených kanceláří. Skenery Brother nabízí samozřejmě několik zajímavých modelů, ale pozornost si zaslouží také skenery Epson.

Pokud máte v oblibě tuto značku, vaší pozornosti by rozhodně neměl ujít firemní skener s podavačem dokumentů na 100 listů Epson skener WorkForce DS-870. Toto moderní zařízení vám dokáže za minutu naskenovat 65 listů nebo až 130 obrázků. Skener dokáže zpracovat média s rozsahem gramáže od 27 g / m2 až do 413 g / m2 a poradí si i s papíry s rozměrem A3. Výstupní rozlišení dosahuje hodnoty 1 200 DPI, skener tak levou zadní zvládne skenování byť i náročnějších grafických prací. Zmínit však můžeme také software pro vylepšení obrazu a správu dokumentů i ochranu papíru proti uvíznutí.