Product description HP Series 7 Pro 727pm 8K135AA#ABB Monitor, 27", IPS, 4K UHD, 60Hz, 5ms, Black, 3R
| EKO produkt podle parametru EU | Ano |
| Method of use | Home/Office |
| Diagonal (") | 27 |
| Point spacing (mm) | 0,15 |
| Image format | Widescreen - 16:9 |
| Screen type | LCD IPS/PLS/WVA |
| Brightness (cd/m2) | 400 |
| Brightness (cd/m2) - range | 251 - 400 |
| Contrast (static) | 2 000:1 |
| Response time (ms) | 5 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| FreeSync | Ne |
| FreeSync 2 | Ne |
| G-Sync | Ne |
| Resolution | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Resolution - standard | 4K |
| Viewing angle ver./ hor. | 178/178 |
| Color depth | 1.07 billion |
| Možnost kalibrace | Ano |
| VESA standard | Yes |
| VESA mounting dimensions | 100 x 100 |
| DisplayPort connector | Yes |
| DP number | 2 |
| USB connector | Yes |
| USB-C connector | Yes |
| Konektor SCART | Ne |
| HDMI connector | Yes |
| HDMI version | Version 2.0 |
| Dimensions (WxHxD mm) | 613,4 x 225,2 x 540,5 |
| Weight range (kg) | from 5,1 to 10 kg |
| Wall mounting | Yes |
| Speakers | Yes |
| Webkamera | Ano |
| Pivot | Yes |
| Height-adjustable stand | Yes |
| Zdroj | Interní |
| Spotřeba energie (W) | 26 |
| Power Delivery | Yes |
| Energy efficiency class | F |
| Záruka | 3 Roky |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Exact weight (kg) | 7 |
| Total power [W] | 12 |
| TCO Certified | Ano |
| TCO Certified number | D1025010103 |
| HDR | HDR |
| Výkon Power Delivery (W) | 100 |
| Barva | Černá |
27" HP Series 7 Pro 4K Conference Monitor - 727pm
The 27" HP conference monitor with 4K resolution and AI features helps you make a great impression with ease. Intelligent conferences are always a guarantee of productive and quality collaboration. Additionally projected on a captivating display with a powerful Thunderbolt interface
*HP Eye Ease
*4K
*IPS
*5ms Response Time
Screen Type: IPS Black
Diagonal [inches]: 27
Resolution: 4K UHD (3840 x 2160)
Pixel Pitch [mm]: 0.15
Refresh Rate [Hz]: 60
Aspect Ratio: 16:9
Brightness [cd/m2]: 400
Contrast: 2000:1
Response Time [ms]: 5
Display Colors: 1.07 billion.
Viewing Angles (Horizontal/Vertical): 178/178
Speakers: 4 x 3W
Microphone: Yes (two microphones with DNN noise cancellation function)
Camera: Yes, 5 MP HDR
Connectors:
*1x HDMI 2.0
*1x DisplayPort™ 1.4
*1x output DisplayPort™ 1.4
*1x USB Type-C® with a transfer speed of 10 Gb/s (USB Power Delivery up to 15 W); 1x USB Type-C® with a transfer speed of 10 Gbit/s (charging power 15 W)
*1x Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® interface with a transfer speed of 40 Gbit/s (USB Power Delivery up to 100 W, DisplayPort™ 1.4); 1x Thunderbolt™ output port for daisy chaining (charging power 15 W)
*5x USB Type-A with a transfer speed of 10 Gbit/s (1x charging 7.5 W)
*1x RJ-45 (10/100/1000 Mb/s)
HDCP: Yes, DisplayPort™, HDMI, and Thunderbolt
Power Supply: Internal, 100–240 V AC 50/60 Hz
Power Consumption [W]: 26
Stand By Mode [W]: 0.5
Wall Mount: 100 x 100mm
Monitor Tilt: Height 150mm, Tilt -5 to +20°, Swivel +45°, Pivot +-90°
Dimensions (with stand, WxHxD mm): 613.4 x 225.2 x 540.5
Weight [kg]: 7
Package Contents: Monitor; Thunderbolt™ Cable; DisplayPort™ Cable; HDMI Cable; Warranty Card; Power Cable; Quick Setup Guide; 1x USB Type-C® to Type-A Cable; Color Calibration Report; VESA Mount Adapter
Warranty: 3 years
The 27" HP conference monitor with 4K resolution and AI features helps you make a great impression with ease. Intelligent conferences are always a guarantee of productive and quality collaboration. Additionally projected on a captivating display with a powerful Thunderbolt interface
*HP Eye Ease
*4K
*IPS
*5ms Response Time
Screen Type: IPS Black
Diagonal [inches]: 27
Resolution: 4K UHD (3840 x 2160)
Pixel Pitch [mm]: 0.15
Refresh Rate [Hz]: 60
Aspect Ratio: 16:9
Brightness [cd/m2]: 400
Contrast: 2000:1
Response Time [ms]: 5
Display Colors: 1.07 billion.
Viewing Angles (Horizontal/Vertical): 178/178
Speakers: 4 x 3W
Microphone: Yes (two microphones with DNN noise cancellation function)
Camera: Yes, 5 MP HDR
Connectors:
*1x HDMI 2.0
*1x DisplayPort™ 1.4
*1x output DisplayPort™ 1.4
*1x USB Type-C® with a transfer speed of 10 Gb/s (USB Power Delivery up to 15 W); 1x USB Type-C® with a transfer speed of 10 Gbit/s (charging power 15 W)
*1x Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® interface with a transfer speed of 40 Gbit/s (USB Power Delivery up to 100 W, DisplayPort™ 1.4); 1x Thunderbolt™ output port for daisy chaining (charging power 15 W)
*5x USB Type-A with a transfer speed of 10 Gbit/s (1x charging 7.5 W)
*1x RJ-45 (10/100/1000 Mb/s)
HDCP: Yes, DisplayPort™, HDMI, and Thunderbolt
Power Supply: Internal, 100–240 V AC 50/60 Hz
Power Consumption [W]: 26
Stand By Mode [W]: 0.5
Wall Mount: 100 x 100mm
Monitor Tilt: Height 150mm, Tilt -5 to +20°, Swivel +45°, Pivot +-90°
Dimensions (with stand, WxHxD mm): 613.4 x 225.2 x 540.5
Weight [kg]: 7
Package Contents: Monitor; Thunderbolt™ Cable; DisplayPort™ Cable; HDMI Cable; Warranty Card; Power Cable; Quick Setup Guide; 1x USB Type-C® to Type-A Cable; Color Calibration Report; VESA Mount Adapter
Warranty: 3 years















