(Mo - Fr: 8:00 - 17:00)info@cdrmarket.eu

Kde umístit tiskárnu? Poradíme vám!

Díky dlouholetému vývoji a inovacím se současné tiskárny mohou pochlubit profesionální kvalitou tisku, která jde ruku v ruce s vysokou rychlostí výtisků. Tiskárny přirozeně potěší množstvím šikovných funkcí a také ergonomickým designem i kompaktními rozměry. Tiskárny tak nezaberou mnoho místa, ale aby práce s nimi byla opravdu příjemná a jednoduchá, měli bychom při jejich umístění v domácnosti či v kanceláři přece jen dodržet pár základních doporučení.

Hned na úvod je třeba říci, že vhodnému umístění tiskárny se vyplatí věnovat náležitou pozornost i z jiných důvodů. I když si to totiž možná mnozí z vás plně neuvědomují, výběr vhodného místa je důležitý nejen po praktické stránce, ale i z pohledu bezporuchového provozu a celkové životnosti tiskárny. Moderní tiskárny a multifunkce umožňující oboustranný tisk, kopírování, skenování či faxování reprezentují konstrukčně náročnější zařízení, takže není divu, že jejich největšími nepřáteli jsou prach, vlhkost a časté střídání teplot.

Tiskárně dopřejte místo s dobrou cirkulací vzduchu mimo těsné blízkosti topného tělesa

Nadměrná prašnost může být příčinou zvýšeného opotřebovávání tiskárny, ale klidně může stát i za nežádoucím generováním statické elektřiny, která může způsobovat množství nepříjemných efektů. V důsledku častého a výrazného střídání teplot může zase docházet ke kondenzaci. Vlhkost na komponentech zařízení může vést ke zkratu nebo jinému poškození tiskárny, proto rada umístit tiskárnu na takové místo, které se postará o eliminaci zmíněných faktorů, nebude žádným překvapením.

Navzdory výše uvedenému však nemusíte mít obavy. V běžných domácnostech ani v kancelářích se s takovými extrémními podmínkami tiskárny vypořádat nemusí, proto tiskárně úplně postačí místo na pracovním stole. Na stole může být navíc po ruce nejen multifunkční tiskárna, ale díky zásuvkám stolu i kancelářské papíry, obálky a jiné užitečné drobnosti.

Nemusíte zůstat pouze u pracovního stolu

Velkou výhodou tiskáren se zabudovanou funkcí Wi-Fi je možnost sdílení jednoho zařízení více osobami. Například rodinou doma nebo kolegy v kanceláři. U těchto zařízení však vystupuje do popředí ještě jeden jejich benefit. Pokud tiskárnu z nějakého důvodu nemůžete mít na pracovním stole, lze ji umístit téměř kdekoliv. Nejste limitováni žádným připojovacím kabelem, takže multifunkční tiskárna s Wi-Fi modulem může být umístěna i někde na polici ve vedlejší místnosti. Samozřejmě za předpokladu, že se polička pod její váhou neprolomí.

Při hledání místa pro tiskárnu je potřeba vzít v úvahu ještě jeden faktor a tím je hlučnost tiskárny. V domácí pracovně se pravděpodobně vyšší hlučností tiskárny zabývat nemusíte, jelikož tiskových úloh je ve srovnání s firemním prostředím dramaticky méně a tichým režimem, či jinými opatřeními, lze snížit hlučnost tisku na minimum. Naopak, v pracovních kolektivech a u velkých firemních zařízení je situace s hlučností nesrovnatelně odlišná a nemůže zůstat bez povšimnutí.

Tiskárny v kancelářích nesmí komplikovat práci

Velké objemy tisku v kanceláři s více uživateli jsou nepochybně rušivým elementem. Ačkoliv vhodným umístěním tiskárny někde na snadno dostupném místě kanceláře vytvoříte všem uživatelům tiskárny přibližně stejné podmínky pro práci se zařízením, problém s hlučností zůstane. Jediným východiskem, jak tedy zabránit vzájemnému vyrušování, bude umístění zařízení na chodbu nebo do jiné, pro tyto účely určené, místnosti.

Tato alternativa je ostatně zajímavá ještě z jiného úhlu pohledu. Jak jistě mnozí z vás víte, na kvalitu tonerového prášku v kazetách nebo inkoustu v inkoustových náplních má velký vliv správné skladování. A právě ve speciální místnosti s umístěnou firemní tiskárnou můžete vytvořit ideální podmínky nejen pro tisk dokumentů, ale i na skladování tonerů a cartridge.