
Play in grand style with the Genius GX Gaming Scorpion M700 gaming mouse. It features a highly accurate optical sensor with adjustable resolution and 6 buttons, so you have everything under control and can move across the gaming field like seasoned professionals. The stylish design is complemented by colorful RGB backlighting. The USB interface is used to connect to a PC or laptop.
Genius GX Gaming Scorpion M700
Gaming mouse featuring 6 buttons and a highly precise optical sensor with adjustable resolution ranging from 800 to 7200 DPI. The ergonomic gaming mouse design is complemented by RGB lighting. For connecting to the computer, there is a 1.8 m long braided cable ending with a USB connector.

| Mouse type: | optical |
| Number of buttons: | 6 |
| Resolution: | 800/1600/2400/3200/4800/7200 Dpi |
| Interface: | Windows |
| Power supply: | USB |
| Backlight: | Yes - RGB |
| Color: | green |
| Cable length: | 1.8 m (braided) |
| Dimension: | 124.2 × 65 × 37.6 mm |
| Weight: | 97 g |