Product description Genius Full HD Webkamera FaceCam 2000X2, černá
| Výška | 13.0 cm |
| Šířka | 13.0 cm |
| Hloubka | 7.0 cm |
Genius FaceCam 2000X2
The webcam with Full HD resolution of 1920 × 1080 pixels offers sharp images and true colors, while the built-in microphone ensures quality audio transmission. The practical flip holder with a 360° rotation capability allows for easy placement of the camera on a monitor as well as on a flat surface. The webcam is also equipped with a thread for mounting on a tripod. The connector USB 2 is then used to connect to the computer.0.
Basic Specifications:
| Resolution: | 1920 x 1080 |
| Video frame rate: | 30 frames/s |
| Interface: | USB 2.0 |
| Focus: | fixed |
| Microphone: | Yes |
| Color: | Black |
| Compatible with: | Windows 7 / 8 / 10 / 11, macOS 10.10 |
| Dimension: | 67.8 x 47.8 x 44 mm |
| Weight: | 69 g |















