Product description ASUS Swift PG32UCDM 90LM09T0-B01370 Monitor, ROG, 31,5", OLED, 4K UHD, 240Hz, 0,03ms, Black, 2R
| Herní provedení | Ano |
| Method of use | Gaming |
| Diagonal (") | 31,5 |
| Point spacing (mm) | 0,182 |
| Image format | Widescreen - 16:9 |
| Screen type | OLED/AMOLED |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Brightness (cd/m2) | 250 |
| Brightness (cd/m2) - range | 100 - 250 |
| Contrast (static) | 1 500 000:1 |
| Response time (ms) | 0,03 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 240 |
| FreeSync | Ano |
| G-Sync | Ano |
| Resolution | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Resolution - standard | 4K |
| Viewing angle ver./ hor. | 178/178 |
| Color depth | 1.07 billion |
| VESA standard | Yes |
| VESA mounting dimensions | 100 x 100 |
| DisplayPort connector | Yes |
| DP number | 1 |
| USB connector | Yes |
| USB-C connector | Yes |
| Konektor SCART | Ne |
| Component video | No |
| Kompozitní video | Ne |
| HDMI connector | Yes |
| HDMI version | Version 2.1 |
| Dimensions (WxHxD mm) | 718 x 579 x 274 |
| Weight range (kg) | from 5,1 to 10 kg |
| Wall mounting | Yes |
| Speakers | No |
| Webkamera | Ne |
| Pivot | No |
| Height-adjustable stand | Yes |
| Spotřeba energie (W) | 42 |
| Power Delivery | Yes |
| PIP (Picture in Picture) | Yes |
| Energy efficiency class | G |
| Záruka | 2 Roky |
| Displej - dotykový | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Exact weight (kg) | 8,8 |
| Total power [W] | Does not have |
| HDR | HDR10 |
| Výkon Power Delivery (W) | 90 |
| Barva | Černá |
| Adaptive-Sync | Ano |
ROG Swift OLED PG32UCDM gaming monitor 32-inch (31.5 inch viewable) 4K (3840 x 2160) QD-OLED panel, 240 Hz, 0.03 ms (GTG), G-SYNC® compatible, custom heatsink, graphene film, uniform brightness, 99% DCI-P3, True 10-bit, 90 W Type-C®, and ASUS DisplayWidget Center
*Trace Free Technology
*GamePlus
*Low Blue Light (Hardware Solution)
*HDCP Support 2.2
*Game Visual
*VRR Technology (Adaptive-Sync)
*Extreme Low Motion Blur
*Shadow Boost
*Display Widget, DisplayWidget Center
*PIP (PBP) Technology
*KVM Switch
Screen Type: OLED
Backlight: W-LED
Diagonal [inches]: 31.5
Resolution: 3840 x 2160
Dot pitch [mm]: 0.182
Refresh rate [Hz]: 240 Hz
Aspect ratio: 16:9
Display surface: Anti-Reflection
Brightness [cd/m2]: 250
Contrast: 1,500,000:1
Response time [ms]: 0.03 ms (GTG)
Viewing angles (Horizontal/Vertical): 178°/ 178°
Number of colors: 1073.7M (10 bit)
Connectors:
*DisplayPort 1.4 DSC x 1
*HDMI (v2.1) x 2
*USB-C x 1 (DP Alt Mode & USB 3.2)
*Earphone jack
*USB Hub: 3x USB 3.2 Gen 2 Type-A
*USB-C Power Delivery: 90W
*SPDIF out (Optical Digital Audio Out)
Power Supply: 100-240V, 50/60Hz
Power Consumption [W]: <42 W
Stand By Mode [W]: <0.5 W
Energy Efficiency Class: G
Wall Mount: 100 x 100 mm
Monitor Tilt:
* 1/4" Tripod Socket
*Tilt (+20° ~ -5°)
*Swivel (+15° ~ -15°)
*Height Adjustment: 0~80 mm
Color: Black
Dimensions (with stand, WxHxD mm): 718 x 579 x 274
Dimensions (without stand, WxHxD mm): 718 x 430 x 74
Weight [kg]: 6/ 8.8
Warranty: 24 months
https://rog.Asus.com/monitors/27-to-31-5-inches/rog-swift-oled-pg32ucdm/
*Trace Free Technology
*GamePlus
*Low Blue Light (Hardware Solution)
*HDCP Support 2.2
*Game Visual
*VRR Technology (Adaptive-Sync)
*Extreme Low Motion Blur
*Shadow Boost
*Display Widget, DisplayWidget Center
*PIP (PBP) Technology
*KVM Switch
Screen Type: OLED
Backlight: W-LED
Diagonal [inches]: 31.5
Resolution: 3840 x 2160
Dot pitch [mm]: 0.182
Refresh rate [Hz]: 240 Hz
Aspect ratio: 16:9
Display surface: Anti-Reflection
Brightness [cd/m2]: 250
Contrast: 1,500,000:1
Response time [ms]: 0.03 ms (GTG)
Viewing angles (Horizontal/Vertical): 178°/ 178°
Number of colors: 1073.7M (10 bit)
Connectors:
*DisplayPort 1.4 DSC x 1
*HDMI (v2.1) x 2
*USB-C x 1 (DP Alt Mode & USB 3.2)
*Earphone jack
*USB Hub: 3x USB 3.2 Gen 2 Type-A
*USB-C Power Delivery: 90W
*SPDIF out (Optical Digital Audio Out)
Power Supply: 100-240V, 50/60Hz
Power Consumption [W]: <42 W
Stand By Mode [W]: <0.5 W
Energy Efficiency Class: G
Wall Mount: 100 x 100 mm
Monitor Tilt:
* 1/4" Tripod Socket
*Tilt (+20° ~ -5°)
*Swivel (+15° ~ -15°)
*Height Adjustment: 0~80 mm
Color: Black
Dimensions (with stand, WxHxD mm): 718 x 579 x 274
Dimensions (without stand, WxHxD mm): 718 x 430 x 74
Weight [kg]: 6/ 8.8
Warranty: 24 months
https://rog.Asus.com/monitors/27-to-31-5-inches/rog-swift-oled-pg32ucdm/















