Product description ASUS Strix PG32UCDP 90LM0A50-B01370 Monitor, ROG, 31,5", OLED, 4K UHD, 240Hz, 0,03ms, Black, 3R
| Herní provedení | Ano |
| Method of use | Gaming |
| Diagonal (") | 31,5 |
| Point spacing (mm) | 0,182 |
| Image format | Widescreen - 16:9 |
| Screen type | OLED/AMOLED |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Brightness (cd/m2) | 450 |
| Brightness (cd/m2) - range | 401 - 500 |
| Contrast (static) | 1 500 000:1 |
| Response time (ms) | 0,03 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 240 |
| FreeSync | Ano |
| G-Sync | Ano |
| Resolution | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Resolution - standard | 4K |
| Viewing angle ver./ hor. | 178/178 |
| Color depth | 1.07 billion |
| VESA standard | Yes |
| VESA mounting dimensions | 100 x 100 |
| DisplayPort connector | Yes |
| DP number | 1 |
| USB connector | Yes |
| USB-C connector | Yes |
| Konektor SCART | Ne |
| HDMI connector | Yes |
| HDMI version | Version 2.1 |
| Dimensions (WxHxD mm) | 714x579x274 |
| Weight range (kg) | from 5,1 to 10 kg |
| Speakers | No |
| Pivot | No |
| Height-adjustable stand | Yes |
| Spotřeba energie (W) | 44 |
| Power Delivery | Yes |
| Energy efficiency class | G |
| Záruka | 3 Roky |
| Displej - typ | Matný |
| Displej - dotykový | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Exact weight (kg) | 7,3 |
| Total power [W] | Does not have |
| HDR | HDR10 |
| Výkon Power Delivery (W) | 90 |
| Barva | Černá |
| VESA Certifikace HDR | DisplayHDR 400 |
ASUS ROG Swift OLED PG32UCDP
31.5" 4K gaming monitor WOLED with versatile dual mode (4K @ 240 Hz or FHD @ 480 Hz)
* ROG OLED Anti-flicker technology helps reduce flickering during variable refresh rate
* AI Assistant provides dynamic AI Crosshair, AI Shadow Boost, AI Sniper, AI Visual, and MOBA Map Helper features for enhanced gaming experiences
* DisplayWidget Center
* compatible with G-SYNC and AMD FreeSync Premium Pro
* DCI-P3 99%
* GamePlus technology
* TÜV Flicker-free
* TÜV Low Blue Light (hardware solution)
* VESA DisplayHDR 400
* FSC MIX
* Aura Sync
* custom cooler
Screen type: WOLED
Diagonal: 31.5"
Resolution: 3840x2160
Curvature: no
Pixel pitch: 0.182mm
Refresh rate: 240Hz
Aspect ratio: 16:9
Display surface: matte
Brightness: 450cd/m2
Contrast: 1500000:1
Response time: 0.03ms (GTG)
Viewing angles (horizontal/vertical): 178°/178°
Number of colors: 1073.7 million
Audio: SPDIF out
Ports:
* 1x DisplayPort 1.4 DSC
* 2x HDMI (v2.1)
* 1x USB-C (DP Alt Mode & USB 3.2)
* 1x USB-A (USB 3.2 Gen 1)
* 1x SPDIF out (optical digital audio output)
* 1x headphone jack 3.5mm
* 1x power connector
* 1x Kensington security slot
Power Supply: 100-240V, 50/60Hz
Power Consumption: <44 W
Stand By Mode: <0.5 W
Wall Mount: VESA 100x100mm
Monitor Tilt:
* tilt: yes (+20° ~ -5°)
* swivel: yes (+15° ~ -15°)
* pivot: no
* height adjustment: 0 ~ 80 mm
Color: black
Dimensions (with stand, WxHxD): 714x579x274mm
Dimensions (without stand, WxHxD): 714x430x71mm
Weight (without/with stand): 4.5kg/7.3kg
Warranty: 3 years
Manufacturer's page link: https://rog.Asus.com/us/monitors/27-to-31-5-inches/rog-swift-oled-pg32ucdp/
31.5" 4K gaming monitor WOLED with versatile dual mode (4K @ 240 Hz or FHD @ 480 Hz)
* ROG OLED Anti-flicker technology helps reduce flickering during variable refresh rate
* AI Assistant provides dynamic AI Crosshair, AI Shadow Boost, AI Sniper, AI Visual, and MOBA Map Helper features for enhanced gaming experiences
* DisplayWidget Center
* compatible with G-SYNC and AMD FreeSync Premium Pro
* DCI-P3 99%
* GamePlus technology
* TÜV Flicker-free
* TÜV Low Blue Light (hardware solution)
* VESA DisplayHDR 400
* FSC MIX
* Aura Sync
* custom cooler
Screen type: WOLED
Diagonal: 31.5"
Resolution: 3840x2160
Curvature: no
Pixel pitch: 0.182mm
Refresh rate: 240Hz
Aspect ratio: 16:9
Display surface: matte
Brightness: 450cd/m2
Contrast: 1500000:1
Response time: 0.03ms (GTG)
Viewing angles (horizontal/vertical): 178°/178°
Number of colors: 1073.7 million
Audio: SPDIF out
Ports:
* 1x DisplayPort 1.4 DSC
* 2x HDMI (v2.1)
* 1x USB-C (DP Alt Mode & USB 3.2)
* 1x USB-A (USB 3.2 Gen 1)
* 1x SPDIF out (optical digital audio output)
* 1x headphone jack 3.5mm
* 1x power connector
* 1x Kensington security slot
Power Supply: 100-240V, 50/60Hz
Power Consumption: <44 W
Stand By Mode: <0.5 W
Wall Mount: VESA 100x100mm
Monitor Tilt:
* tilt: yes (+20° ~ -5°)
* swivel: yes (+15° ~ -15°)
* pivot: no
* height adjustment: 0 ~ 80 mm
Color: black
Dimensions (with stand, WxHxD): 714x579x274mm
Dimensions (without stand, WxHxD): 714x430x71mm
Weight (without/with stand): 4.5kg/7.3kg
Warranty: 3 years
Manufacturer's page link: https://rog.Asus.com/us/monitors/27-to-31-5-inches/rog-swift-oled-pg32ucdp/















