Product description ASUS ProArt PA169CDV 90LM0711-B01I70 Monitor, 15,6", IPS, 4K UHD, 60Hz, 10ms, Black, 3R
| Method of use | Portable |
| Diagonal (") | 15,6 |
| Point spacing (mm) | 0,09 |
| Image format | Widescreen - 16:9 |
| Screen type | LCD IPS/PLS/WVA |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Brightness (cd/m2) | 450 |
| Brightness (cd/m2) - range | 401 - 500 |
| Contrast (static) | 1 200:1 |
| Response time (ms) | 10 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| Resolution | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Resolution - standard | 4K |
| Viewing angle ver./ hor. | 178/178 |
| Color depth | 1.07 billion |
| DisplayPort connector | No |
| USB connector | No |
| USB-C connector | Yes |
| Konektor SCART | Ne |
| Component video | No |
| Kompozitní video | Ne |
| HDMI connector | Yes |
| HDMI version | Version 2.0 |
| Dimensions (WxHxD mm) | 370 x 237 x 12 |
| Weight range (kg) | from 2 kg |
| Speakers | Yes |
| Webkamera | Ne |
| Pivot | Yes |
| Spotřeba energie (W) | 15 |
| Power Delivery | Yes |
| Energy efficiency class | E |
| Záruka | 3 Roky |
| Displej - typ | Matný |
| Displej - dotykový | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Exact weight (kg) | 1,07 |
| Total power [W] | 2 |
| Výkon Power Delivery (W) | 15 |
| Barva | Černá |
ASUS ProArt PA169CDV Pen Display – 15.6-inch, IPS, 4K UHD (3840 x 2160), WACOM EMR, 100% sRGB, Calman Verified, PANTONE Validated, USB-C, 10-point Touch, ASUS Dial, Control Panel
*Projective Capacitive 10-point Touch
*Stylus Support: Yes, Wacom EMR Technology ProArt Pen (Feel by Wacom)
*Protection Glass: Yes
*Flicker-free: Yes
*PIP / PBP Technology: Yes
*HDCP: Yes, 2.2
*Low Blue Light: Yes
Screen Type: IPS
Backlight: LED
Diagonal [inches]: 15.6
Resolution: 3840 x 2160
Dot pitch [mm]: 0.09 mm
Refresh Rate [Hz]: 60 Hz
Aspect Ratio: 16:9
Display Surface: AGAF (Anti-Glare, Anti-FingerPrint)
Brightness [cd/m2]: 450
Contrast: 1200:1
Response Time [ms]: 10 ms (GTG)
Viewing Angles (Horizontal/Vertical): 178°/ 178°
Number of Colors: 1073.7 M (10 bit)
Speakers: 1W x 2
Connectors:
*USB-C x 1 (DP Alt Mode)
*HDMI (v2.0) x 1
*USB-C Power Delivery: 15 W
Power Supply: 100-240V, 50/60Hz
Power Consumption [W]: <15 W
Stand By Mode [W]: <0.5 W
Monitor Tilt:
*Tilt: Yes (Upper Stand: 17°, Lower Stand: 54° ~ 75°)
*Pivot: Yes (0° ~ 90° Clockwise)
*1/4" Tripod Socket: Yes
Color: Black
Dimensions: 37.0 x 23.7 x 1.2 cm
Weight [kg]: 1.07 kg
Warranty: 36 months.
https://www.Asus.com/displays-desktops/monitors/proart/proart-display-pa169cdv/
*Projective Capacitive 10-point Touch
*Stylus Support: Yes, Wacom EMR Technology ProArt Pen (Feel by Wacom)
*Protection Glass: Yes
*Flicker-free: Yes
*PIP / PBP Technology: Yes
*HDCP: Yes, 2.2
*Low Blue Light: Yes
Screen Type: IPS
Backlight: LED
Diagonal [inches]: 15.6
Resolution: 3840 x 2160
Dot pitch [mm]: 0.09 mm
Refresh Rate [Hz]: 60 Hz
Aspect Ratio: 16:9
Display Surface: AGAF (Anti-Glare, Anti-FingerPrint)
Brightness [cd/m2]: 450
Contrast: 1200:1
Response Time [ms]: 10 ms (GTG)
Viewing Angles (Horizontal/Vertical): 178°/ 178°
Number of Colors: 1073.7 M (10 bit)
Speakers: 1W x 2
Connectors:
*USB-C x 1 (DP Alt Mode)
*HDMI (v2.0) x 1
*USB-C Power Delivery: 15 W
Power Supply: 100-240V, 50/60Hz
Power Consumption [W]: <15 W
Stand By Mode [W]: <0.5 W
Monitor Tilt:
*Tilt: Yes (Upper Stand: 17°, Lower Stand: 54° ~ 75°)
*Pivot: Yes (0° ~ 90° Clockwise)
*1/4" Tripod Socket: Yes
Color: Black
Dimensions: 37.0 x 23.7 x 1.2 cm
Weight [kg]: 1.07 kg
Warranty: 36 months.
https://www.Asus.com/displays-desktops/monitors/proart/proart-display-pa169cdv/















