Product description HP Series 7 Pro 727pk 8J9G2AA#ABB Monitor, 27", IPS, 4K UHD, 60Hz, 5ms, Blck-Slvr, 3R
| EKO produkt podle parametru EU | Ano |
| Method of use | Home/Office |
| Diagonal (") | 27 |
| Point spacing (mm) | 0,15 |
| Image format | Widescreen - 16:9 |
| Screen type | LCD IPS/PLS/WVA |
| Prohnutý monitor | Ne |
| Brightness (cd/m2) | 400 |
| Brightness (cd/m2) - range | 251 - 400 |
| Contrast (static) | 2 000:1 |
| Response time (ms) | 5 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| Resolution | 3840x2160 (Ultra HD, 4K) |
| Resolution - standard | 4K |
| Viewing angle ver./ hor. | 178/178 |
| Color depth | 1.07 billion |
| VESA standard | Yes |
| VESA mounting dimensions | 100 x 100 |
| DisplayPort connector | Yes |
| DP number | 2 |
| USB connector | Yes |
| USB-C connector | Yes |
| Konektor SCART | Ne |
| HDMI connector | Yes |
| HDMI version | Version 2.0 |
| Dimensions (WxHxD mm) | 613,4 x 540,5 x 225,2 |
| Weight range (kg) | from 5,1 to 10 kg |
| Wall mounting | Yes |
| Speakers | No |
| Webkamera | Ne |
| Height-adjustable stand | Yes |
| Zdroj | Interní |
| Spotřeba energie (W) | 26 |
| Power Delivery | Yes |
| Energy efficiency class | F |
| Záruka | 3 Roky |
| Displej - typ | Matný |
| Displej - dotykový | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Exact weight (kg) | 6,5 |
| Total power [W] | Does not have |
| TCO Certified | Ano |
| TCO Certified number | D1025030123 |
| HDR | HDR |
| Výkon Power Delivery (W) | 100 |
| Funkce Daisy Chain | Ano |
| Barva | Černá |
27" Monitor HP Series 7 Pro 4K Thunderbolt 4 - 727pk
Create inspiring works in realistic colors. A 27" HP monitor with 4K resolution and Thunderbolt 4 interface will help illuminate your ideas in a fully calibrated palette of stunning colors. This incredibly powerful monitor will help you handle even the most demanding multitasking tasks.
Screen Type: IPS Black
Backlight: Edge-lit
Diagonal: 68.6 cm (27")
Resolution: 4K UHD (3,840 x 2,160)
Pixel Pitch [mm]: 0.15
Refresh Rate [Hz]: 60 Hz
Aspect Ratio: 16:9
Display Surface: Anti-glare filter
Brightness [cd/m2]: 400
Contrast: 2,000:1
Response Time [ms]: 5ms GtG (with Overdrive function)
Viewing Angles (Horizontal/Vertical): 178°/178°
Number of Colors: Supports up to 1.07 billion colors
Connectors:
*USB Type-A: 5 USB Type-A 10Gbps signaling rate (1 charging with 7.5 W)
*USB Type-C® video input: 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (up to 100 W USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4); 1 Thunderbolt™ 4 Out for Daisy chain (15 W charging)
*USB Type-C® data: 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate upstream (Up to 15W USB Power Delivery); 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (15 W charging)
*Ethernet: 1 RJ-45 (10/100/1000 Mbps)
*DisplayPort™: 1 DisplayPort™ 1.4
*DisplayPort™ Out: 1 DisplayPort™ 1.4-out
*HDCP: Yes, DisplayPort™, HDMI and Thunderbolt™
*HDMI: 1 HDMI 2.0
Power Supply: 100–240 V AC 50/60 Hz, Internal
Power Consumption [W]: 26
Energy Efficiency Class: F
Wall Mount: 100 x 100 mm (including bracket)
Monitor Tilt: Height/tilt/swivel/pivot adjustment
Color: Black; Silver
Dimensions (with stand, WxHxD mm): 613.4 x 540.5 x 225.2
Dimensions (without stand, WxHxD mm): 613.4 x 354 x 74.5
Weight [kg]: 6.5 kg (with stand)
Package Contents: Monitor; Thunderbolt™ Cable; DisplayPort™ Cable; HDMI Cable; Warranty Card; Quick Setup Guide; 1x USB Type-C® to Type-A Cable; Power Cable; Color Calibration Report; VESA Mount Adapter
Warranty: 36 months.
Create inspiring works in realistic colors. A 27" HP monitor with 4K resolution and Thunderbolt 4 interface will help illuminate your ideas in a fully calibrated palette of stunning colors. This incredibly powerful monitor will help you handle even the most demanding multitasking tasks.
Screen Type: IPS Black
Backlight: Edge-lit
Diagonal: 68.6 cm (27")
Resolution: 4K UHD (3,840 x 2,160)
Pixel Pitch [mm]: 0.15
Refresh Rate [Hz]: 60 Hz
Aspect Ratio: 16:9
Display Surface: Anti-glare filter
Brightness [cd/m2]: 400
Contrast: 2,000:1
Response Time [ms]: 5ms GtG (with Overdrive function)
Viewing Angles (Horizontal/Vertical): 178°/178°
Number of Colors: Supports up to 1.07 billion colors
Connectors:
*USB Type-A: 5 USB Type-A 10Gbps signaling rate (1 charging with 7.5 W)
*USB Type-C® video input: 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (up to 100 W USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4); 1 Thunderbolt™ 4 Out for Daisy chain (15 W charging)
*USB Type-C® data: 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate upstream (Up to 15W USB Power Delivery); 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (15 W charging)
*Ethernet: 1 RJ-45 (10/100/1000 Mbps)
*DisplayPort™: 1 DisplayPort™ 1.4
*DisplayPort™ Out: 1 DisplayPort™ 1.4-out
*HDCP: Yes, DisplayPort™, HDMI and Thunderbolt™
*HDMI: 1 HDMI 2.0
Power Supply: 100–240 V AC 50/60 Hz, Internal
Power Consumption [W]: 26
Energy Efficiency Class: F
Wall Mount: 100 x 100 mm (including bracket)
Monitor Tilt: Height/tilt/swivel/pivot adjustment
Color: Black; Silver
Dimensions (with stand, WxHxD mm): 613.4 x 540.5 x 225.2
Dimensions (without stand, WxHxD mm): 613.4 x 354 x 74.5
Weight [kg]: 6.5 kg (with stand)
Package Contents: Monitor; Thunderbolt™ Cable; DisplayPort™ Cable; HDMI Cable; Warranty Card; Quick Setup Guide; 1x USB Type-C® to Type-A Cable; Power Cable; Color Calibration Report; VESA Mount Adapter
Warranty: 36 months.















