Genius KM-100SEHigh-quality set of keyboard and mouse covers all your basic office needs. The keyboard features a key to invoke the AI assistant Microsoft Copilot in the Windows system and a series of programmable function keys that can be used for easier control of music players, social networks, or office programs. The keyboard is spill-resistant, so it will remain functional even in the event of an unexpected accident. The mouse is equipped with an optical sensor with a resolution of 1200 DPI, ensuring smooth and precise control.
Keyboard Specifications | Keyboard type: | membrane |
| Connection type of the set: | USB |
| Multimedia keys: | No |
| Layout: | CZ/SK |
| Backlight: | No |
| Color: | black |
| Cable length: | 1.5 m |
| Dimension: | 440.51 × 139.67 × 20.07 mm |
| Weight: | 443 g |
Mouse Specifications: | Mouse type: | optical |
| Number of buttons: | 3 |
| Resolution: | 1200 Dpi |
| Interface: | USB
|
| Cable length: | 1.5 m |
| Color: | black |
| Dimension: | 105 × 60 × 37 mm |
| Weight: | 85 g |