Product description Genius KB-7200 COPILOT, klávesnice CZ/SK, 2.4 [Ghz], bezdrátová, černá
| Výška | 44.8 cm |
| Šířka | 17.5 cm |
| Hloubka | 2.9 cm |
Genius KB-7200
The wireless keyboard is designed to provide the user with maximum comfort during everyday work. Ergonomic tilt combined with chiclet-style keys allows for efficient and comfortable typing. It is equipped with a dedicated key to invoke the AI assistant Microsoft Copilot in Windows 11. The connection is made through 2.4 GHz technology and a miniature USB receiver. Power is provided by two AAA batteries, which are included in the package.
Basic Specifications:
| Keyboard Type: | membrane |
| Connection Type: | 2.4 GHz (mini USB adapter) |
| Key Type: | chiclet |
| Multimedia Keys: | No |
| Backlight: | No |
| Layout: | CZ/SK |
| Power Supply: | 2 x AAA (included) |
| Color: | black |
| Dimension: | 435.7 × 140.2 × 23.3 mm |
| Weight: | 480 g |















