Product description Genius HS-810BT sluchátka s mikrofonem, ovládání hlasitosti, černá, bluetooth
| Výška | 18.5 cm |
| Šířka | 17.5 cm |
| Hloubka | 8.5 cm |
Genius HS-810BT
Wireless over-ear headset providing rich and clear sound. Thanks to the 40 mm large drivers, it provides excellent sound performance. The headset features a built-in microphone. Using the built-in controls on the earphone, you can adjust the volume and play or stop music. When fully charged, it lasts up to 8 hours of operation. The headset can be easily folded, which makes it easier to transport and store.
The package includes a 3.5mm and USB-C cable.
Specifications:
| Connection: | 3.5 mm jack, USB-C (for charging) |
| Wireless technology: | Bluetooth 5.3 |
| Mikrofon: | Ano |
| Výdrž baterie: | 8 h |
| Kapacita baterie: | 200 mAh / 3.7 V |
| Impedance: | 32 Ω ± 15 % |
| Frequency range:: | 20 Hz - 20 kHz |
| Speaker diameter: | 40 mm |
| Sensitivity: | 109 dB ± 3 dB |
| Color: | black |
| Dimension: | 185.4 x 175 x 84.7 mm |
| Weight: | 225 g |















