Product description Genius HS-220U AI, sluchátka s mikrofonem, drátováčerná, 2.0, uzavřená, USB - C
| Výška | 16.2 cm |
| Šířka | 5.3 cm |
| Hloubka | 20.8 cm |
Genius HS-220U AI
Lightweight headset with great sound. It features in-line controls and an adjustable microphone. An advantage is the button to launch the Windows AI Copilot assistant (compatible with Windows 10/11 or later), which allows for voice input without typing. The connection is made through a USB-C connector.
| Microphone: | Yes |
| Frequency range: | 20 Hz – 20,000 Hz |
| Sensitivity: | 101.5 dB ± 5 dB |
| Impedance: | 32 ohms |
| Cable length: | 2.4 m |
| Color: | black-silver |
| Connector: | USB-C |
| Dimension: | 157.3 x 140.4 x 48.7 mm |
| Weight: | 101 g |















