Product description Genius GX Gaming Scorpion K12 Copilot, klávesnice CZ/SK, herní, drátová (USB), černá, mechanická
| Výška | 45.5 cm |
| Šířka | 16.0 cm |
| Hloubka | 4.0 cm |
GENIUS GX GAMING Scorpion K12
Full-featured mechanical keyboard for every passionate gamer. Brown switches offer a pleasant tactile feel and lower noise. The keys are RGB backlit and offer the option to customize brightness. It features a dedicated key to launch the AI assistant Microsoft Copilot in the Windows system. Of course, the Anti-Ghosting feature is also included. Also pleasing are the 12 combined FN keyboard shortcuts. The connection is made via a 1.8 m USB cable.
Basic specifications:
| Keyboard type: | mechanical |
| Connection type: | USB |
| Backlight: | RGB |
| Anti-ghosting: | Yes |
| Switch type: | BROWN |
| Layout: | CZ/SK |
| Color: | Black |
| Cable length: | 1.8 m |
| Dimension: | 438.3 x 130.4 x 35.2 mm |
| Weight: | 744 g |















