Product description Genius GX GAMING HS-GX580U 31710028400, sluchátka s mikrofonem, ovládání hlasitosti, černá, herní sluchátka, 50 mm měniče typ USB
| Výška | 19.1 cm |
| Šířka | 11.5 cm |
| Hloubka | 23.6 cm |
Genius GX GAMING HS-GX580U
This gaming headset offers excellent sound quality and comfort for demanding gamers. Thanks to the 50 mm large drivers, it provides excellent sound performance, which is very important in games. Similarly, the adjustable microphone provides clear transmission, which is the foundation of quality voice communication. Comfortable ear pads and a flexible headband ensure long hours of gaming or listening in maximum comfort. The headset features integrated controls on the cable, allowing you to adjust the volume and mute or unmute the microphone. To connect to a computer or laptop, a 2-meter long cable with a USB connector is used.
- Gaming USB headset with RGB LED
- Volume and microphone mute control on the cable
- 50mm bass drivers for clear and sufficiently intense sound
- Soft and comfortable ear pads
- Flexible and adjustable headband
- Cable length 2 m
Specifications :
| Connection: | USB |
| Backlight: | Yes - LED RGB |
| Microphone: | Yes |
| Frequency range: | 20 Hz - 20 kHz |
| Sensitivity: | 103 dB ± 3 dB |
| Impedance: | 16 ? ± 15 % |
| Cable length: | 2 m |
| Color: | black |
| Dimensions: | 226.6 × 187.5 × 97.2 mm |
| Weight: | 305 g |















