Product description ASUS Vivobook 16 X1605VA X1605VA-MB1679W Laptop, i5-13420H, 16", WUXGA, 16GB, 512GB, UHD Xe, W11H, Black, 2R
| Výrobce | INTEL |
| Typ CPU | Intel Core i5 |
| Generace CPU | Intel 13. generace |
| Přesný model | i5-13420H |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 2,1 |
| Počet jader | 8 |
| Kapacita přesná (GB) | 512GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Screen type | LCD IPS/PLS/WVA |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| DisplayPort connector | No |
| HDMI connector | Yes |
| HDMI version | Version 1.4 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | 4.5 mm |
| Model notebooku | X1605VA |
| Typ notebooku | Standardní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 16 |
| Displej - velikost | 16" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1200 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (2x 8GB) |
| Typ paměti | DDR4 |
| Rozměry paměti | SODIMM |
| Paměť - počet slotů celkem | 1 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | Intel Iris/Intel UHD Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 720p |
| Podpora Windows Hello | Ne |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 1 ks |
| USB 2.0 | Ano |
| USB 3.x Type-C (počet) | 1 ks |
| USB 3.x Type-C | Ano |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 0 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ne |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ne |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Bezpečnostní prvky | Ano |
| TPM 2.0 | Ne |
| Standard MIL-STD 810G/H | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Home |
| Materiál notebooku | Plast |
| Barva | Černá |
| Exact weight (kg) | 1,88 |
| Hmotnost | Lehký od 1,51 do 2 kg |
| Baterie - články | 3 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 2280 |
| Ethernet | Ne |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 24,95 |
| Šířka (mm) | 35,87 |
| Hloubka (mm) | 1,99 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 4,6 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 300 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 42 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.I |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 802.11ac |
| Power Delivery - USB-C | Pouze napájení |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ano |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
ASUS Vivobook 16 (X1605VA-MB1679W)
Operating System: Windows 11 Home – ASUS recommends Windows 11 Pro for business
Processor: Intel Core i5-13420H (2.1 GHz to 4.6 GHz, 8 cores / 12 threads, 12MB cache)
Memory: 8GB DDR4 onboard + 8GB DDR4 SO-DIMM
Number of slots (total/free): 1 / 0
Total memory: 16 GB DDR4
Hard drive: 512GB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD
Hard Drive Expansion Slots: 1x M.2 2280 PCIe 3.0x4
Optical Drive: No
Card Reader: No
Display: 16" WUXGA (1920×1200), 16:10, IPS-level, matte, 300 nits, 45% NTSC
Graphics Card: Integrated Intel Iris Xe Graphics
Audio: SonicMaster, 2x microphone, 3.5mm audio jack
Web camera: 720p HD camera with cover
Pointing device: Touchpad
Backlit keyboard: Yes
Numeric keypad: Yes
Fingerprint reader: No
Wireless communication: Wi-Fi 5 (802.11ac, 1×1) + Bluetooth® 5.1
USB Ports:
* 1× USB 2.0 Type-A (480 Mbps)
* 2× USB 3.2 Gen 1 Type-A (5 Gbps)
* 1× USB 3.2 Gen 1 Type-C (5 Gbps, power delivery support)
Additional ports:
* 1× HDMI 1.4
* 1× 3.5mm combo audio jack
* 1× DC-in
Battery: 42Wh, 3-cell Li-ion
Power Supply: 65W adapter (o4.5mm, 19V / 3.42A)
Security Management: McAfee, TPM (firmware), BIOS password
Color: Indie Black (plastic body)
Dimensions: 35.87 × 24.95 × 1.99 cm
Weight: 1.88 kg
Warranty: 2 Years
Bonus Content: 1 month Microsoft 365 (trial version)
Pre-installed Applications: MyASUS, ScreenXpert, GlideX
Certification: MIL-STD 810H, EPEAT Silver, Energy Star 8.0, RoHS, REACH
Eye-care: TÜV Rheinland certification
Manufacturer's website: https://www.Asus.com/en/laptops/for-home/vivobook/vivobook-16-x1605-intel/
Operating System: Windows 11 Home – ASUS recommends Windows 11 Pro for business
Processor: Intel Core i5-13420H (2.1 GHz to 4.6 GHz, 8 cores / 12 threads, 12MB cache)
Memory: 8GB DDR4 onboard + 8GB DDR4 SO-DIMM
Number of slots (total/free): 1 / 0
Total memory: 16 GB DDR4
Hard drive: 512GB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD
Hard Drive Expansion Slots: 1x M.2 2280 PCIe 3.0x4
Optical Drive: No
Card Reader: No
Display: 16" WUXGA (1920×1200), 16:10, IPS-level, matte, 300 nits, 45% NTSC
Graphics Card: Integrated Intel Iris Xe Graphics
Audio: SonicMaster, 2x microphone, 3.5mm audio jack
Web camera: 720p HD camera with cover
Pointing device: Touchpad
Backlit keyboard: Yes
Numeric keypad: Yes
Fingerprint reader: No
Wireless communication: Wi-Fi 5 (802.11ac, 1×1) + Bluetooth® 5.1
USB Ports:
* 1× USB 2.0 Type-A (480 Mbps)
* 2× USB 3.2 Gen 1 Type-A (5 Gbps)
* 1× USB 3.2 Gen 1 Type-C (5 Gbps, power delivery support)
Additional ports:
* 1× HDMI 1.4
* 1× 3.5mm combo audio jack
* 1× DC-in
Battery: 42Wh, 3-cell Li-ion
Power Supply: 65W adapter (o4.5mm, 19V / 3.42A)
Security Management: McAfee, TPM (firmware), BIOS password
Color: Indie Black (plastic body)
Dimensions: 35.87 × 24.95 × 1.99 cm
Weight: 1.88 kg
Warranty: 2 Years
Bonus Content: 1 month Microsoft 365 (trial version)
Pre-installed Applications: MyASUS, ScreenXpert, GlideX
Certification: MIL-STD 810H, EPEAT Silver, Energy Star 8.0, RoHS, REACH
Eye-care: TÜV Rheinland certification
Manufacturer's website: https://www.Asus.com/en/laptops/for-home/vivobook/vivobook-16-x1605-intel/















