Product description Acer Aspire 15 A15-61M-R3KV NX.JDHEC.005 Laptop, R7-8840HS, 15,6", FHD, 16GB, 512GB, AMD int, without OS, Gray, 2R
| Výrobce | AMD |
| Typ CPU | AMD Ryzen 7 |
| Generace CPU | AMD řady 8000 |
| Přesný model | R7-8840HS |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 3,3 |
| Počet jader | 8 |
| Kapacita přesná (GB) | 512GB |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Screen type | LCD IPS/PLS/WVA |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 60 |
| DisplayPort connector | No |
| HDMI connector | Yes |
| HDMI version | Version 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 65 |
| Napájecí konektor | USB - C |
| Model notebooku | A15-61M-R3KV |
| Typ notebooku | Standardní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 15,6 |
| Displej - velikost | 15,6" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 1920x1080 |
| Paměť - velikost (GB) | 16 |
| Počet paměti RAM | 16GB (2x 8GB) |
| Typ paměti | DDR5 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | integrovaná |
| Modelová řada GPU | AMD Radeon 780M Graphics |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 1080p |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ano |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 0 ks |
| USB 3.x Type-C | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 2 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| Operační systém | bez operačního systému |
| MS Office | Ne |
| Barva | Šedá |
| Exact weight (kg) | 1,62 |
| Hmotnost | Lehký od 1,51 do 2 kg |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | Ne |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 5,1 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 300 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 53 |
| CPU s podporou AI | Ano |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ano |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| MS GamePass Trial | Ne |
| NPU - počet TOPs | 16 |
Acer Aspire 15 (A15-61M-R3KV)
* Copilot key
* Acer Sense App
Operating System: no, ESHELL Linux (Boot-up only)
Processor: AMD Ryzen 7 8840HS (8 cores, 16 threads, 3.3/5.1 GHz, 16 MB cache)
NPU: AMD Ryzen™ AI (up to 16 TOPS)
Memory: 8GB DDR5 on board + 8GB DDR5
Hard Drive: 512GB PCIe NVMe SSD PM4
Optical Drive: no
Card Reader: no
Display: 15.6" FHD (1920x1080) 16:9 anti-glare IPS, 60Hz, 300 nits
Graphics Card: Integrated AMD Radeon 780M
Pointing Device: Touchpad
Keyboard: white backlit with numeric keypad
Fingerprint Reader: yes
Web Camera: FHD USB TNR; 2x microphone
Audio: 2x speaker
Network: no
Wireless Communication: WLAN + Bluetooth (Wifi 6E 802.11ax 2x2 MU-MIMO + BT 5.3)
USB Ports:
* 2x USB Type-C: USB4® 40Gbps/DisplayPort over USB-C/USB charging 5V; 3A/DC-in 20V; 65W
* 2x USB Type-A: USB 3.2 Gen1
Additional ports:
* 1x HDMI 2.1
* 1x combined headphone/microphone jack (3.5mm)
* 1x Kensington security slot
Battery: 53Wh Li-ion
Power: 65W USB-C AC adapter
Color: gray (Steel Gray)
Weight: 1.62kg
Warranty: 2 years
* Copilot key
* Acer Sense App
Operating System: no, ESHELL Linux (Boot-up only)
Processor: AMD Ryzen 7 8840HS (8 cores, 16 threads, 3.3/5.1 GHz, 16 MB cache)
NPU: AMD Ryzen™ AI (up to 16 TOPS)
Memory: 8GB DDR5 on board + 8GB DDR5
Hard Drive: 512GB PCIe NVMe SSD PM4
Optical Drive: no
Card Reader: no
Display: 15.6" FHD (1920x1080) 16:9 anti-glare IPS, 60Hz, 300 nits
Graphics Card: Integrated AMD Radeon 780M
Pointing Device: Touchpad
Keyboard: white backlit with numeric keypad
Fingerprint Reader: yes
Web Camera: FHD USB TNR; 2x microphone
Audio: 2x speaker
Network: no
Wireless Communication: WLAN + Bluetooth (Wifi 6E 802.11ax 2x2 MU-MIMO + BT 5.3)
USB Ports:
* 2x USB Type-C: USB4® 40Gbps/DisplayPort over USB-C/USB charging 5V; 3A/DC-in 20V; 65W
* 2x USB Type-A: USB 3.2 Gen1
Additional ports:
* 1x HDMI 2.1
* 1x combined headphone/microphone jack (3.5mm)
* 1x Kensington security slot
Battery: 53Wh Li-ion
Power: 65W USB-C AC adapter
Color: gray (Steel Gray)
Weight: 1.62kg
Warranty: 2 years















