Product description A4Tech FX51, Klávesnice CZ, bez numeriky, nízkoprofilová typ drátová (USB), bílá
| Výška | 34.2 cm |
| Šířka | 17.0 cm |
| Hloubka | 2.7 cm |
Wired Keyboard A4Tech FX51
Technical Specification:
• Compact Scissor Switch keyboard designed for office and professional use
• CZ/SK key layout
• Compact size without numeric part saves space and its reduced weight makes it ideal for carrying
• Ability to switch between operating systems using keyboard shortcuts:
o Mac OS (Fn + O)
o Windows (Fn + O)
• Low-profile Scissor Switch key mechanism (key travel only 1.5 mm)
• Low-profile "chocolate" keys allow for long-term work without finger fatigue
• Compact Scissor Switch keyboard designed for office and professional use
• CZ/SK key layout
• Compact size without numeric part saves space and its reduced weight makes it ideal for carrying
• Ability to switch between operating systems using keyboard shortcuts:
o Mac OS (Fn + O)
o Windows (Fn + O)
• Low-profile Scissor Switch key mechanism (key travel only 1.5 mm)
• Low-profile "chocolate" keys allow for long-term work without finger fatigue
• Multimedia keys:
o home page
o system switching
o back
o search
o input switching
o screenshot
o jump to previous track
o jump to next track
o play & pause
o mute
o decrease volume
o increase volume
o home page
o system switching
o back
o search
o input switching
o screenshot
o jump to previous track
o jump to next track
o play & pause
o mute
o decrease volume
o increase volume
• FN Lock function for one-touch access to keyboard shortcuts
• Powered via USB-C (Type C) power port
• Cable included:
o 150 cm power USB-C (Type C) -> USB-A
• Integrated flip-out legs for keyboard height positioning
• Non-slip rubber feet for maximum stability
• Easy Plug & Play installation without the need for driver installation and download (just connect the USB cable to the computer or laptop's USB port)
• Universal compatibility with Windows, Mac OS operating systems
• Powered via USB-C (Type C) power port
• Cable included:
o 150 cm power USB-C (Type C) -> USB-A
• Integrated flip-out legs for keyboard height positioning
• Non-slip rubber feet for maximum stability
• Easy Plug & Play installation without the need for driver installation and download (just connect the USB cable to the computer or laptop's USB port)
• Universal compatibility with Windows, Mac OS operating systems
Basic Specification:
| Keyboard Type: | membrane |
| Connection Type: | USB |
| Multimedia Keys: | Yes |
| Key Type | low-profile |
| Layout: | CZ/SK |
| Color: | white |
| Cable Length: | 1.5 m |
| Dimension: | 285 x 124 x 17 mm |
| Weight: | 335 g |















