Tips

Poznejte možnosti značení elektrických vodičů a vyberte si nejvhodnější alternativu

Značení izolovaných elektrických vodičů upravuje několik technických norem. Značení vodičů barvami nebo číslicemi má jednak za úkol zvýšit bezpečnost osob i majetku a na straně druhé přispět ke zjednodušení montážních prací, revizí, údržeb či oprav. Jelikož při značení vodičů a kabelů přichází v úvahu různé alternativy, podíváme se na jejich slabé i silné stránky.

Detail

Jaké jsou náklady na tisk adresních štítků ve vašem eshopu?

Většina z vás, kteří provozují eshop, řeší jak tisknout štítků s adresou na balíky. Na podobné dotazy narážím velmi často v diskuzích i jinde. Pokud s eshopem začínáte, určitě máte plnou hlavu všeho, kde vzít zboží, jak ho nacenit, kde ho uskladnit, jak zabalit, naplnit eshop, napojit se na přepravce a minimálně další bambilión věcí. Většina z vás z toho má hlavu jak pátrací balón. Nedivím se vám. Tím stejným jsem si prošel také.

Detail

Tisknout štítky na produkty interně nebo externě?

Štítky ve výrobních odvětvích pomáhají zlepšovat zásobování, zvyšují úroveň produktivity práce a také informují, upozorňují, chrání či předcházejí pracovním úrazům. Štítky na tisících produktech v obchodech zase mají přitáhnout pozornost zákazníků a přispět tak ke zvýšení prodeje výrobků. Požadavky na kvalitu štítků jsou obecně velmi náročné. Dají se tedy tisknout kvalitní štítky na produkty in-house nebo je nutná externí výpomoc firmy vyrábějící štítky na míru?

Detail

Jak označovat a polepovat produkty a materiály?

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Staré, dobře známé rčení poukazuje na zkušenost, že pokud dva lidé dělají stejnou činnost, výsledek je zpravidla vždy rozdílný. Toto rčení klidně můžeme aplikovat i na etikety určené k označování materiálů, produktů a zboží. Schopnosti nebo možnosti etiket jsou rozdílné, proto i v tomto případě může být výsledný efekt při označování úplně jiný.

Detail
1234